Zaměření MŠ

Každodenním působením na děti se významně prolíná oblast sociální - citová, etická, environmentální, oblast zdravého životního stylu, bezpečnosti a prevence, čtenářská gramotnost, příprava na 1. třídu - a to vše v kombinaci s estetickými činnost

Mezi naše ekologické aktivity patří :

- snažíme se, aby děti lépe porozuměly přírodě a životnímu prostředí
- adopce malého klokánka
- výukové programy v Jezírku, Bystroušce, ZOO
- péče o květiny
- krásné vycházky v okolí MŠ - řeka, přehrada, ZOO, Čtyřlístek
- účast dětí na separaci odpadů – sběr  papíru, textilu , víček od PET lahví

Oblast zdravého životního stylu, bezpečnosti  a prevence

- preventivní  programy - divadla s preventivní tématikou o zdraví

- preventivní programy policie - Koblížek, Kamarád

- ochutnávky zdravých jídel

Estetické aktivity

- využíváme s dětmi netradiční výtvarné techniky -

malba na sklo, textil, porcelán, práce se sádrou, slupovací barvy, ubrousková technika,...

Výtvarné práce dětí presentujeme s úspěchem na veřejnosti

Celý den znějí Studánkou písničky, protože tam, kde se zpívá, je vždy dobrá nálada.

Zpěvem obohacujeme city dětí a vytváříme základy pro vnímání všeho krásného kolem nás.

- výukové hudební pořady

- tradiční úspěšný projekt MŠ Andělské zpívání

Příprava na školu

- sovička Rozárka - symbol všeho moudrého a chytrého - připravuje dětem program pro individuální pokroky každého dítěte směřující k bezproblémového přechodu do 1. třídy. Zaměřujeme se na rozvíjení zrakového a sluchového vnímání, řeči, myšlení, prostorovou orientaci, grafomotoriku - zkrátka vše, co budou děti potřebpovat ve své nové životní roli - roli školáka.

K obohacení našich aktivit využíváme  divadelní představení a výukové programy v

v mateřské škole.

Pro rodiče a veřejnost zajišťujeme besedy s odborníky, vystoupení dětí, tvořivá odpoledne a výstavky dětských prací.

Aktualizováno 2.4.. v 12.00hod.

ZÁPIS do MŠ - vydávání přihlášek  na  www.zapisdoms.brno.cz od 3.  dubna, sběr vyplněných a potvrzených přihlášek 2. května 2018 od 10.00 - 16.30 hod a 3. května od 10.00 - 15.00 hod.

Den otevřených dveří  bude 22.3. od 10.00 - 11.30 hod.

Stanovisko KHS k očkování dětí : " V přihlášce musí být jednoznačně uvedeno ANO/ řádně očkováno /,  nebo NE / dítě není řádně očkováno / . Pokud lékař vyplní NE , může být dítě přijato pouze s dodatkem  " trvalá zdravotní kontraindikace."

Vážení rodiče,

ZDE je možné si stáhnout omluvný list pro předškolní děti.

Kontakty - ŠJ- odhlašování , přihlašování dětí :