O  NÁS

Naše mateřská škola je umístěna v klidné rekreační oblasti mezi brněnskou přehradou a ZOO v městské části  Kníničky.  Ač je naší MŠ již 70  roků, duchem i svým názvem je stále mladá. STUDÁNKOU  - symbolem všeho pěkného a čistého je MŠ od roku 2003, kdy získala právní subjektivitu.

Ve stejné době byla  také zahájena celková rekonstrukce mateřské školy. V současné době máme budovu MŠ  zateplenou, s novými okny a žlutou fasádou. Dle možností jsme nechali upravit školní zahrádku.Postupně se zmodernizovala školní kuchyně - a v roce 2013 nám MČ Kníničky pořídila konvektomat .

.

V přízemí je  třída Berušek , kterou jsme o prázdninách  zkrášlili novou podlahou, kobercem  a přestavěním nábytku .  Dále je zde třída Žabek , která vznikla v roce 2013.V 1. patře máme  třídu Sluníček  - zde proběhla  rekonstrukce v roce 2008 .

Dle možností postupně vyměňujeme ve všech třídách dětský nábytek. Pořídili jsme dětem čističku vzduchu, protialergické polštářky i peřinky včetně " pohádkového " povlečení. Třída předškoláků má k dispozici interaktivní tabuli.

Původně jednotřídní mateřská škola - s počtem 12 dětí / v roce 2003 / se díky rekonstrukcím budovy rozšířila na současnou 3 třídní mateřskou školu s celkovou kapacitou 61 dětí.

15x10 Ondrova.jpg

Provoz MŠ je od 6,30 - 16,30 hodin.

Celodenní stravné činí 39.- Kč, děti s odkladem školní docházky platí o 4.- Kč více.

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů je 470.- Kč., předškoláci a děti s odkladem školní docházky školné neplatí.

Informace pro rodiče :

NOVÉ :

čtvrtek 19.5.  12.25 !!!!!!

Vážení rodiče,

je nám moc líto, ale opět někdo vyhrožuje mateřským školám. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti, nepouštějte nikoho cizího do budovy MŠ .

Uvidíte-li někde podezřelý balíček, nesahejte na něj, ale zavolejte policii ČR.

pondělí 17.5. 2021

Připomínám, že tuto středu se budou od 9.00 hod  děti fotit na společné fotografie tříd.

pátek 7.5.

Děkujeme rodičům, že hlásí děti k pondělní docházce.

K již zveřejněnému dodávám :

• děti chodí do MŠ zdravé, dezinfikují si ruce a ve třídě jim je změřena teplota.
  • předškoláci vstupují do MŠ  sami, mladší děti rodiče vodí, příliš se nezdržují
  • roušky - děti NE, zaměstnanci a rodiče ANO
  • testování - děti NE, zaměstnanci ANO
  • děti budou trávit více času venku, dávejte jim, prosím, batůžek s pitím
  • prohlížejte prosím každý večer děti - z důvodu nebezpečí klíšťat

To je asi vše - moc se na děti  těšíme , pevně doufám, že i děti a vy. Hezký víkend

středa 5.5. 2021

Dobrá zpráva , na kterou jistě všichni netrpělivě čekáte   !

V pondělí 10. května se opět potkáme se všemi dětmi   -  bez testování a roušek !!!

.  Omezený je pouze vstup třetích osob - rodičů do MŠ - předškoláci budou nadále chodit do MŠ sami, rodiče jenom zazvoní do třídy, a oznámí učitelce, že posílají své dítě. Ostatní rodiče mohou vstupovat  do MŠ na nezbytnou dobu.

Provozní doba : 6.45 - 16.15

Nahlaste, prosím - SMS či e-mailem do ŠK přítomnost vašich dětí, z důvodu objednání potravin. Děkujeme.

Těšíme se !!!

pátek 30.4.

Vážení rodiče, vypadá to, že od 10.5. by mohla být opět otevřená MŠ pro všechny děti. Až budu vědět víc, dám vám vědět.

Prozatím Vás s dětmi zveme na Čarodějnickou stezku , která je pro děti připravena . Začátek i konec je u hlavního vchodu MŠ, pokyny jsme odeslali všem rodičům e-mailem. Stezka je  přístupná ode dneška, a  pokud nám ji někdo nezničí, bude vám k dispozici  po celý víkend !

středa 28.4.

Vážení rodiče, v DOKUMENTECH KE STAŽENÍ najdete  bližší informace k zápisům do MŠ.

pondělí  26.4        všichni jsme NEGATIVNÍ

čtvrtek 15.dubna

Všichni jsme NEGATIVÍ !!

pondělí 12.4. 9.10 hod

Máme vytestovány všechny děti s negativním výsledkem. Děkujeme všem rodičům za úžasnou vzájemnou spolupráci. Vše klaplo, nikdo nečekal , nemáme důvod cokoliv měnit. Tak zase ve čtvrtek. Hezký den vám všem !

neděle 11.4.2021

Vážení rodiče, první den  bude velmi náročný pro všechny zúčastněné - děti, vás  i nás. Obrňte se, prosím, trpělivostí. Pokud se sejde ráno najednou více dětí, budete muset čekat - možná i před MŠ. V současné době máme 4 odběrová místa - za hodinu může být vytestováno max 12 dětí !!!  V pondělí bude přítomno 21 dětí !!!  Bude-li potřeba a až se všichni   "zaběhneme " , můžeme přidat další odběrové místo , případně hledat jiná řešení. Děkuji za pochopení.

sobota 10.4.2021

Vážení rodiče, v sekci Dokumenty ke stažení si můžete přečíst podrobné  informace k znovuotevření MŠ od 12.4.2021, které jsem předškolákům posílala včera na e-mailové adresy.

středa 7.4.2021

Vážení rodiče, v pondělí 12. 4. bude zahájen provoz pro předškoláky. Všem jsem posílala e-maily s bližšími informacemi, prosím o vaši zpětnou vazbu. Další upřesňující info bude v pátek odpoledne.

ZÁPIS do MŠ na šk. rok 2021 / 2020 - žádosti budou ke stažení od dubna na www.zapisdoms.brno.cz,případně v MŠ 14.4 od 16.00-16.30 ,  vlastní zápis 3.5. 9,00 - 12.00 a 13.00 - 17.00  a 4.5. od 13.00 - 17.00 hod. Vezměte si s sebou : občanský průkaz,  rodný list dítěte, vyplněnou žádost s potvrzeným  očkováním.

/ vloženo 11.3.2021/

STŘEDA  3.3. 12.00 hod

Rodiče, za měsíc březen nemusíte platit školné za své děti. Pokud máte nastavený trvalý příkaz, tak ho neměňte, přeplatek vám vrátím na konci školního roku spolu se s přeplatky za stravné.

SOBOTA 15.45

Od 1.3.2021 je MŠ uzavřena. Pokyny k ošetřovnému pro rodiče najdete na :

Podle nových pravidel školy již nevyplňují žádná potvrzení.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3