O  NÁS

Naše mateřská škola je umístěna v klidné rekreační oblasti mezi brněnskou přehradou a ZOO v městské části  Kníničky.  Ač je naší MŠ více než  70  roků, duchem i svým názvem je stále mladá. STUDÁNKOU  - symbolem všeho pěkného a čistého je MŠ od roku 2003, kdy získala právní subjektivitu.

Ve stejné době byla  také zahájena celková rekonstrukce mateřské školy. V současné době máme budovu MŠ  zateplenou, s novými okny a žlutou fasádou. Dle možností jsme nechali upravit školní zahrádku. Postupně se zmodernizovala školní kuchyně - a v roce 2013 nám MČ Kníničky pořídila konvektomat .

.

V přízemí je  třída Berušek a třída Žabek , která vznikla v roce 2013.V 1. patře máme  třídu Sluníček .

Dle možností postupně vyměňujeme ve všech třídách dětský nábytek. Pořídili jsme dětem čističku vzduchu, protialergické polštářky i peřinky včetně " pohádkového " povlečení. Třída předškoláků má k dispozici interaktivní tabuli.

Původně jednotřídní mateřská škola - s počtem 12 dětí / v roce 2003 / se díky rekonstrukcím budovy rozšířila na současnou 3 třídní mateřskou školu s celkovou kapacitou 61 dětí.

15x10 Ondrova.jpg

Provoz MŠ je od 6,30 - 16,30 hodin.

Celodenní stravné činí 43.- Kč, děti s odkladem školní docházky platí o 4.- Kč více.

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů je pro školní rok 2021 / 2022 420.- Kč., předškoláci a děti s odkladem školní docházky školné neplatí.

Informace pro rodiče :

NOVÉ : středa 1. září - 9.00 hodin - zamykám školku a procházím třídami. Všude se na mě usmívají děti, nikde žádná slzička ! Takže rodiče -  můžete být v klidu a mockrát vám děkujeme, že jste děti na první školní den perfektně připravili !!

pátek 27.8.2021

V pondělí a úterý 30. a 31.8. se můžete stavit s dětmi v MŠ, vybrat si skříňku a nastěhovat si tam věci a do botníčků papučky. Ať už ve středu všechno víte.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY : budou 6., 7., a 8. září vždy v 17.00 hod - prosíme, aby se dostavil pouze jeden zákonný zástupce / s rouškou / a bez dětí.

pondělí :  BERUŠKY                       úterý :     ŽABKY                           středa :   SLUNÍČKA

24. srpna 2021 :

Srdečně vás všechny vítám v novém školním roce. Vpravo, na hlavní stránce máte podrobné informace k zahájení školního roku. Pevně doufám, že vše důležité jsem uvedla, pokud jsem na něco zapomněla - dejte vědět ! Děkuji ! Přeji hezký poslední týden.  Jana Zrostová

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3