O  NÁS

Naše mateřská škola je umístěna v klidné rekreační oblasti mezi brněnskou přehradou a ZOO v městské části  Kníničky.  Ač je naší MŠ již 70  roků, duchem i svým názvem je stále mladá. STUDÁNKOU  - symbolem všeho pěkného a čistého je MŠ od roku 2003, kdy získala právní subjektivitu.

Ve stejné době byla  také zahájena celková rekonstrukce mateřské školy. V současné době máme budovu MŠ  zateplenou, s novými okny a žlutou fasádou. Dle možností jsme nechali upravit školní zahrádku.Postupně se zmodernizovala školní kuchyně - a v roce 2013 nám MČ Kníničky pořídila konvektomat .

.

V přízemí je  třída Berušek , kterou jsme o prázdninách  zkrášlili novou podlahou, kobercem  a přestavěním nábytku .  Dále je zde třída Žabek , která vznikla v roce 2013.V 1. patře máme  třídu Sluníček  - zde proběhla  rekonstrukce v roce 2008 .

Dle možností postupně vyměňujeme ve všech třídách dětský nábytek. Pořídili jsme dětem čističku vzduchu, protialergické polštářky i peřinky včetně " pohádkového " povlečení. Třída předškoláků má k dispozici interaktivní tabuli.

Původně jednotřídní mateřská škola - s počtem 12 dětí / v roce 2003 / se díky rekonstrukcím budovy rozšířila na současnou 3 třídní mateřskou školu s celkovou kapacitou 61 dětí.

15x10 Ondrova.jpg

Provoz MŠ je od 6,30 - 16,30 hodin.

Celodenní stravné činí 39.- Kč, děti s odkladem školní docházky platí o 4.- Kč více.

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů je 470.- Kč., předškoláci a děti s odkladem školní docházky školné neplatí.

NOVÉ :  ČTVRTEK   10.55 hod

Je to na dobré cestě -  už zbývá opravdu jeden, výsledek bude asi až zítra. Přeji klidný den vám všem.

10.30

stále stejná čísla, 1 jde na testy až dnes a ten poslední -  bohužel, nemám žádnou zprávu ???

STŘEDA 24.2.  17.25

22 negativních , chybí 2 ......

13.50

21 negativních !!! zbývají 3

12.00 hod

18 negativních,                       zbývá posledních  6 dětí  ???

7.00 hod

Je to na dobré cestě - další 2 negativní !    Zbývá ještě 8 dětí, rodiče nenapínejte nás !!!

ÚTERÝ 23.2.   19.55

Máme 14 NEGATIVNÍCH  testů,      s netrpělivostí a s nadějí čekáme na výsledky posledních 10 dětí !!!

6.30 hod

Děkuji všem, kteří posílají informace o výsledcích testů. Nechci to zakřiknout, prozatím jich máme 9 / z 24 / a všechny jsou NEGATIVNÍ !!!

SOBOTA 20.2.

Všech 20 dětí / Berušky + děti z jiných tříd, které se setkali v ranním scházení či odpoledním rozcházení  / by mělo být  během dnešního dopoledne kontaktováno KHS s dalšími pokyny. Výsledky testů, nám prosím, dejte vědět. Pokud bude někdo  další pozitivní,  karanténa se bude prodlužovat . Pokud budou všichni negativní, bude provoz od pondělí 1. března s tím, že všechny testované děti přinesou výsledky testu. Pokud je nepřinesete, mohou být děti přijaty do MŠ až ve středu 3. března.

PÁTEK   19.února

Upozorňuji všechny rodiče, že ve třídě Berušek máme  dítě pozitivní na COVID 19. Všechny děti z Berušek, přítomny v pondělí a úterý v MŠ půjdou do karantény.  Bude vás kontaktovat KHS s dalšími pokyny. Příští týden by měly jít děti na testy.

V době prázdnin 22. - 26. 2. bude provoz MŠ přerušen. Pokud se neobjeví žádný další případ bude provoz opět zahájen po prázdninách 1.3.

3. února

Třída BERUŠEK má nově jednu pozitivní maminku. Ode dneška je holčička v karanténě.

Vážení rodiče, právě proběhlo screeningové vyšetření zraku dětí. Zprávu o vyšetření a potvrzení o úhradě obdržíte zítra. U 3 dětí byl drobný nález, paní ortoptička vás bude během dne telefonicky kontaktovat.

2. února

Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci jsme museli zrušit přednášku Mgr. Jiřího HALDY. Pokud máte zájem, můžete si v MŠ alespoň objednat knihu Jiřího Haldy : MALIČKOSTI..

29. ledna

Vážení rodiče, máte-li zájem, můžete přihlásit své děti na screeningové vyšetření zraku dětí / 200.- /, které se uskuteční ve středu 3. února.

5.1.2021

Vítáme vás v novém roce a , bohužel, ihned informujeme o 1 případu nákazu COVID 19 u jedné maminky ve třídě Sluníček.

Přejeme krásné prožití svátků vánočních a na děti se těšíme v pondělí 4. ledna 2021.

" Věřím, že jsou před námi lepší časy, než ty, které necháváme za sebou."

čtvrtek 12. 11.

Vážení rodiče, vzhledem k minimálnímu počtu nahlášených dětí bude v pondělí 16.11. v provozu pouze jedna třída - Sluníček..

KERAMIKA v pondělí také není.

čtvrtek 5. října

Prosíme rodiče, aby při odhlašování dětí nahlásili také důvod   nepřítomnosti. Vrací se nám děti s tím, že byly v karanténě a MŠ to rodiče " zapomněli  ???? "  nahlásit !  Děkujeme.

2. října 2020

Od tohoto týdne je opět KERAMIKA / pondělí - Sluníčka + středa - Žabky  / a SPORTÍK -  čtvrtek - Žabky./

21. 10.2020

Netuším, co nám přinesou následující dny , ale prozatím  -  vzhledem k malému počtu nahlášených dětí na příští týden budou všechny nahlášené děti ve třídě Sluníček. Kroužky samozřejmě nebudou.

15.10. 2020

Oznamujeme, že 2 rodiče našich dětí mají potvrzený COVID 19. Děti jsou od pondělí v karanténě. / Sluníčka, Berušky /

9. září 2020

PROSÍME všechny rodiče, aby od zítřka 10. září nosili ve vnitřních prostorách MŠ roušky.. Děkujieme.

1. září 2020

Děkujeme všem rodičům za perfektní zvládnutí prvního školního dne. Těšíme se na další pěknou spolupráci !!!

pondělí 24.8.2020

Všem rodičům jsem poslala e-mailové zprávy s informací o umístění svého dítěte ve třídě a základní informace související se zahájením školního roku.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3