O  NÁS

Naše mateřská škola je umístěna v klidné rekreační oblasti mezi brněnskou přehradou a ZOO v městské části  Kníničky.  Ač je naší MŠ již 70  roků, duchem i svým názvem je stále mladá. STUDÁNKOU  - symbolem všeho pěkného a čistého je MŠ od roku 2003, kdy získala právní subjektivitu.

Ve stejné době byla  také zahájena celková rekonstrukce mateřské školy. V současné době máme budovu MŠ  zateplenou, s novými okny a žlutou fasádou. Dle možností jsme nechali upravit školní zahrádku.Postupně se zmodernizovala školní kuchyně - a v roce 2013 nám MČ Kníničky pořídila konvektomat .

.

V přízemí je  třída Berušek , kterou jsme o prázdninách  zkrášlili novou podlahou, kobercem  a přestavěním nábytku .  Dále je zde třída Žabek , která vznikla v roce 2013.V 1. patře máme  třídu Sluníček  - zde proběhla  rekonstrukce v roce 2008 .

Dle možností postupně vyměňujeme ve všech třídách dětský nábytek. Pořídili jsme dětem čističku vzduchu, protialergické polštářky i peřinky včetně " pohádkového " povlečení. Třída předškoláků má k dispozici interaktivní tabuli.

Původně jednotřídní mateřská škola - s počtem 12 dětí / v roce 2003 / se díky rekonstrukcím budovy rozšířila na současnou 3 třídní mateřskou školu s celkovou kapacitou 61 dětí.

15x10 Ondrova.jpg

Provoz MŠ je od 6,30 - 16,30 hodin.

Celodenní stravné činí 39.- Kč, děti s odkladem školní docházky platí o 4.- Kč více.

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů je 470.- Kč., předškoláci a děti s odkladem školní docházky školné neplatí.

Informace pro rodiče :

NOVÉ : 21. 10.2020

Netuším, co nám přinesou následující dny , ale prozatím  -  vzhledem k malému počtu nahlášených dětí na příští týden budou všechny nahlášené děti ve třídě Sluníček. Kroužky samozřejmě nebudou.

15.10. 2020

Oznamujeme, že 2 rodiče našich dětí mají potvrzený COVID 19. Děti jsou od pondělí v karanténě. / Sluníčka, Berušky /

9. září 2020

PROSÍME všechny rodiče, aby od zítřka 10. září nosili ve vnitřních prostorách MŠ roušky.. Děkujieme.

1. září 2020

Děkujeme všem rodičům za perfektní zvládnutí prvního školního dne. Těšíme se na další pěknou spolupráci !!!

pondělí 24.8.2020

Všem rodičům jsem poslala e-mailové zprávy s informací o umístění svého dítěte ve třídě a základní informace související se zahájením školního roku.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3