Výchovně vzdělávací činnost

Snahou celého pracovního kolektivu je, aby všichni, kteří se ve Studánce setkáváme – děti, rodiče a zaměstnanci – cítili jako v dobře fungující rodině – spokojeni , v klidu , v duševní  pohodě a v bezpečí .

Jedině tak zajistíme dětem spokojené a aktivní prožití celého dne,

rodičům klidné vykonávání svých pracovních povinností

a nám zaměstnancům radost z dobře vykonané práce.

V souladu s Rámcově vzdělávacím programem jsme si vytvořili vlastní

Školní vzdělávací program / ŠVP / pod názvem

STUDÁNKOVÁ  ŠKOLKA

se čtyřmi tematickými celky, ke kterým podle prožitků dětí přiřazujeme témata :

Třída  - BERUŠEK - si v návaznosti na ŠVP vytvořila svůj vlastní Třídní vzdělávací program /TVP/

-  " Tajemství černých puntíků "

Třída SLUNÍČEK má svůj TVP pod názvem

" Sluníčkové paprsky "

a třída ŽABEK má TVP pojmenovaný

" Kuňky, kuňky z  naší tůňky "

Vlastní realizace TVP je založena na pravidelném střídání ročních období a sepjetí člověka s přírodou. Předem naplánované činnosti se budou podle prožitků a zájmu dětí v tvořivých rukách studánkových učitelek postupně dotvářet, doplňovat či měnit. Tímto způsobem nabídneme dětem během dvouletého trvání ŠVP ucelenou, pestrou nabídku všech dílčích i rámcových vzdělávacích cílů z Rámcově vzdělávacího programu. Dále již bude záležet na dětech , kolik z nabídnutého si odnesou do života.

Informace pro rodiče :

NOVÉ : 24. 6. 2020

Přečtěte si, prosím, informace na pravé straně. Děkuji.

Připomínám, že do pondělí 15.6. máte nahlásit přesnou docházku dětí v době letních prázdnin         1. - 17. 7. 2020.

Kdo chodí nyní do školky, přesníte docházku v pondělí ráno paní školnici . Kdo momentálně nechodíte, napište mi, prosím e-mail.

Školné v době prázdninového provozu bude ve výši 240.- Kč v každém případě, ať přijdou děti 1 den nebo budou děti chodit po celou délku letního provozu. Částku uhraďte, prosím, až v červenci. Školné nehradí předškoláci. Stravné platit nemusíte, máte všichni přeplatky. 11.6.

Považuji za seriózní vás upozornit, že v  Bystrci v MŠ onemocnělo 1 dítě a dvě třídy dětí  nastupují do karantény.

Do 15.6. prosím nahlásit děti na letní provoz 1. - 17.7.2020.

28.5.

Včera - ve středu 27.5. jsem posílala na emaily pokyny pro nástup přihlášených dětí k docházce od 1.6. Nezapomeňte si, prosím, vyplnit Čestné prohlášení, bez kterého děti nemohou být přijaty.

Pokud se ještě někdo rozhodl a nutně potřebuje umístit své dítě do MŠ, dejte vědět do pátku 29.5. do 12.00 hodin,přednost mají děti pracujících rodičů.

Děkuji za pochopení.

Informace ohledně čerpání OČR v době otevření MŠ,.... najdete na www.petrhladik.cz

Děkuji vám všem za informaci k nástupu dětí od 1. června, podrobné informace o zajištění provozu a hygienických opatřeních vám pošlu na e-maily ve středu 27. května , a to všem rodičům, jejichž děti jsou nahlášeny.

ZÁPIS do MŠ - prosím rodiče nepřijatých dětí, aby se dostavili ve čtvrtek 28.5. od 12.00 - 16.00 nebo v pátek 29.5 od 8.00 - 12.00 hodin pro Rozhodnutí o nepřijetí.

Děkuji !

7. května 2020

Vážení rodiče, od pondělí 1.6.  zahájíme omezený provoz  v naší MŠ . Včera- ve středu 6.5. jsem vám všem psala na e-mail podmínky, za jakých MŠ otevřeme. Přečtěte si je, prosím, a dejte mi vědět do příští středy 13. 5. Děkuji

ZÁPIS do MŠ

Vážení rodiče, v pondělí 11.5.od 8.00 - 12.00  se můžete ,pokud máte zájem , stavit v MŠ nahlédnout do vašeho spisu.

Vážení rodiče, přihlášky do MŠ můžete nosit do MŠ osobně v pondělí 4.5. od 8.00 - 16.00 bod nebo v úterý od 8,00 - 12.00 hodin. Nezapomeňte si vzít občanský průkaz, rodný list dítěte a pokud nemáte žádost potvrzenou od lékařky, tak také čestné prohlášení a očkovací průkaz dítěte.

NOVÉ : 22. dubna 2020

Milí rodiče, děkuji vám všem za váš názor na znovuotevření naší Studánky.

Je to pro nás všechny nová , neznámá situace  a jedná se o to nejdůležitější co máme - o zdraví.  Proto chápu, většinu z vás, že se přikláníte k znovuotevření až v září, případně v červenci............ .....uvidíme, co nám přinesou následující dny,.........

Zatím přeji hodně zdraví Vám všem !

15. dubna 2020

Vážení rodiče, přečtěte si, prosím, info na pravé straně této stránky a napište nám  Váš názor na ms-studanka@volny.cz

Děkuji, Jana Zrostová

31.3.2020

Pro oblečení dětí, případně pro pracovní listy/ napište předem, ať je stačíme nakopírovat / si můžete přijít také ve středu 1.4. a v pátek 3.4. dopoledne.

Kdo by měl zájem o zaslání pracovních listů pro předškoláky elektronicky, dejte vědět.

26.3.2020

v pondělí 30.3.2020 od 8.00 - 16.00 si můžete - kdo má zájem přijít vyzvednout náhradní oblečení dětí a papučky, dále máme pro předškoláky připravené nějaké pracovní listy.Máme pro vás také ušité nějaké roušky. Kdo má o nabízené zájem, napište , prosím na e-mail , ať pro vás vše připravíme.

Podrobnější  info máte na pravé straně.

16.3.2020 , 15.00

Kdo potřebuje Žádost na ošetřovné, napište si e.mailem na mš.

16.3. 13.00 hod

Vážení rodiče,

od zítřka 17. března až do odvolání bude naše MŠ UZAVŘENA.

Bližší informace o předání Potvrzení o uzavření MŠ Vám  sdělím co nejdříve .

ZÁPIS do MŠ

Vážení rodiče, zápis na školní rok 2020/2021 bude probíhat v těchto termínech:

Vydávání přihlášek : rodiče si stáhnou na www.zapisdoms.cz během měsíce dubna a nechají potvrdit u dětské lékařky.

Sběr přihlášek : 4. a 5. května v MŠ

Přijímací řízení : od 11. května

Den otevřených dveří v MŠ : bohužel nebude

úterý 7. dubna - prohlídka MŠ v časech : 10.00, 10.30, a 11.00 hod

Kriteria přijímacího řízení : mimo jiné - dítě musí být řádně očkováno , důležité je také trvalé bydliště dítěte,.....

Pro nový školní rok budeme letos přijímat 16 nových dětí.

Případné další  informace Vám poskytneme  na  e - mailu MŠ : ms-studanka@volny.cz

Zde je možné si stáhnout omluvný list pro předškolní děti.

datová schránka : a49ws3

Kontakty - ŠJ- odhlašování , přihlašování dětí :