Výchovně vzdělávací činnost

Snahou celého pracovního kolektivu je, aby všichni, kteří se ve Studánce setkáváme – děti, rodiče a zaměstnanci – cítili jako v dobře fungující rodině – spokojeni , v klidu , v duševní  pohodě a v bezpečí .

Jedině tak zajistíme dětem spokojené a aktivní prožití celého dne,

rodičům klidné vykonávání svých pracovních povinností

a nám zaměstnancům radost z dobře vykonané práce.

V souladu s Rámcově vzdělávacím programem jsme si vytvořili vlastní

Školní vzdělávací program / ŠVP / pod názvem

STUDÁNKOVÁ  ŠKOLKA

se čtyřmi tematickými celky, ke kterým podle prožitků dětí přiřazujeme témata :

Třída  - BERUŠEK - si v návaznosti na ŠVP vytvořila svůj vlastní Třídní vzdělávací program /TVP/

-  " Tajemství černých puntíků "

Třída SLUNÍČEK má svůj TVP pod názvem

" Sluníčkové paprsky "

a třída ŽABEK má TVP pojmenovaný

" Kuňky, kuňky z  naší tůňky "

Vlastní realizace TVP je založena na pravidelném střídání ročních období a sepjetí člověka s přírodou. Předem naplánované činnosti se budou podle prožitků a zájmu dětí v tvořivých rukách studánkových učitelek postupně dotvářet, doplňovat či měnit. Tímto způsobem nabídneme dětem během dvouletého trvání ŠVP ucelenou, pestrou nabídku všech dílčích i rámcových vzdělávacích cílů z Rámcově vzdělávacího programu. Dále již bude záležet na dětech , kolik z nabídnutého si odnesou do života.

Informace pro rodiče :

Nové : 31.3.2020

Pro oblečení dětí, případně pro pracovní listy/ napište předem, ať je stačíme nakopírovat / si můžete přijít také ve středu 1.4. a v pátek 3.4. dopoledne.

Kdo by měl zájem o zaslání pracovních listů pro předškoláky elektronicky, dejte vědět.

NOVÉ : 26.3.2020

v pondělí 30.3.2020 od 8.00 - 16.00 si můžete - kdo má zájem přijít vyzvednout náhradní oblečení dětí a papučky, dále máme pro předškoláky připravené nějaké pracovní listy.Máme pro vás také ušité nějaké roušky. Kdo má o nabízené zájem, napište , prosím na e-mail , ať pro vás vše připravíme.

Podrobnější  info máte na pravé straně.

NOVÉ : 16.3.2020 , 15.00

Kdo potřebuje Žádost na ošetřovné, napište si e.mailem na mš.

NOVÉ : 16.3. 13.00 hod

Vážení rodiče,

od zítřka 17. března až do odvolání bude naše MŠ UZAVŘENA.

Bližší informace o předání Potvrzení o uzavření MŠ Vám  sdělím co nejdříve .

ZÁPIS do MŠ

Vážení rodiče, zápis na školní rok 2020/2021 bude probíhat v těchto termínech:

Vydávání přihlášek : rodiče si stáhnou na www.zapisdoms.cz během měsíce dubna a nechají potvrdit u dětské lékařky.

Sběr přihlášek : 4. a 5. května v MŠ

Přijímací řízení : od 11. května

Den otevřených dveří v MŠ : úterý 7. dubna - prohlídka MŠ v časech : 10.00, 10.30, a 11.00 hod

Kriteria přijímacího řízení : mimo jiné - dítě musí být řádně očkováno , důležité je také trvalé bydliště dítěte,.....

Pro nový školní rok budeme letos přijímat 16 nových dětí.

Případné další  informace Vám poskytneme  na  e - mailu MŠ : ms-studanka@volny.cz

Zde je možné si stáhnout omluvný list pro předškolní děti.

datová schránka : a49Ws3

Kontakty - ŠJ- odhlašování , přihlašování dětí :