Výchovně vzdělávací činnost

Snahou celého pracovního kolektivu je, aby všichni, kteří se ve Studánce setkáváme – děti, rodiče a zaměstnanci – cítili jako v dobře fungující rodině – spokojeni , v klidu , v duševní  pohodě a v bezpečí .

Jedině tak zajistíme dětem spokojené a aktivní prožití celého dne,

rodičům klidné vykonávání svých pracovních povinností

a nám zaměstnancům radost z dobře vykonané práce.

V souladu s Rámcově vzdělávacím programem jsme si vytvořili vlastní

Školní vzdělávací program / ŠVP / pod názvem

STUDÁNKOVÁ  ŠKOLKA

se čtyřmi tematickými celky, ke kterým podle prožitků dětí přiřazujeme témata :

Třída  - BERUŠEK - si v návaznosti na ŠVP vytvořila svůj vlastní Třídní vzdělávací program /TVP/

-  " Tajemství černých puntíků "

Třída SLUNÍČEK má svůj TVP pod názvem

" Sluníčkové paprsky "

a třída ŽABEK má TVP pojmenovaný

" Kuňky, kuňky z  naší tůňky "

Vlastní realizace TVP je založena na pravidelném střídání ročních období a sepjetí člověka s přírodou. Předem naplánované činnosti se budou podle prožitků a zájmu dětí v tvořivých rukách studánkových učitelek postupně dotvářet, doplňovat či měnit. Tímto způsobem nabídneme dětem během dvouletého trvání ŠVP ucelenou, pestrou nabídku všech dílčích i rámcových vzdělávacích cílů z Rámcově vzdělávacího programu. Dále již bude záležet na dětech , kolik z nabídnutého si odnesou do života.

Informace pro rodiče :

NOVÉ :

čtvrtek 12. 11.

Vážení rodiče, vzhledem k minimálnímu počtu nahlášených dětí bude v pondělí 16.11. v provozu pouze jedna třída - Sluníček..

KERAMIKA v pondělí také není.

čtvrtek 5. října

Prosíme rodiče, aby při odhlašování dětí nahlásili také důvod   nepřítomnosti. Vrací se nám děti s tím, že byly v karanténě a MŠ to rodiče " zapomněli  ???? "  nahlásit !  Děkujeme.

2. října 2020

Od tohoto týdne je opět KERAMIKA / pondělí - Sluníčka + středa - Žabky  / a SPORTÍK -  čtvrtek - Žabky./

21. 10.2020

Netuším, co nám přinesou následující dny , ale prozatím  -  vzhledem k malému počtu nahlášených dětí na příští týden budou všechny nahlášené děti ve třídě Sluníček. Kroužky samozřejmě nebudou.

15.10. 2020

Oznamujeme, že 2 rodiče našich dětí mají potvrzený COVID 19. Děti jsou od pondělí v karanténě. / Sluníčka, Berušky /

9. září 2020

PROSÍME všechny rodiče, aby od zítřka 10. září nosili ve vnitřních prostorách MŠ roušky.. Děkujieme.

1. září 2020

Děkujeme všem rodičům za perfektní zvládnutí prvního školního dne. Těšíme se na další pěknou spolupráci !!!

pondělí 24.8.2020

Všem rodičům jsem poslala e-mailové zprávy s informací o umístění svého dítěte ve třídě a základní informace související se zahájením školního roku.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3