Výchovně vzdělávací činnost

Snahou celého pracovního kolektivu je, aby všichni, kteří se ve Studánce setkáváme – děti, rodiče a zaměstnanci – cítili jako v dobře fungující rodině – spokojeni , v klidu , v duševní  pohodě a v bezpečí .

Jedině tak zajistíme dětem spokojené a aktivní prožití celého dne,

rodičům klidné vykonávání svých pracovních povinností

a nám zaměstnancům radost z dobře vykonané práce.

V souladu s Rámcově vzdělávacím programem jsme si vytvořili vlastní

Školní vzdělávací program / ŠVP / pod názvem

STUDÁNKOVÁ  ŠKOLKA

se čtyřmi tematickými celky, ke kterým podle prožitků dětí přiřazujeme témata :

Třída  - BERUŠEK - si v návaznosti na ŠVP vytvořila svůj vlastní Třídní vzdělávací program /TVP/

-  " Tajemství černých puntíků "

Třída SLUNÍČEK má svůj TVP pod názvem

" Sluníčkové paprsky "

a třída ŽABEK má TVP pojmenovaný

" Kuňky, kuňky z  naší tůňky "

Vlastní realizace TVP je založena na pravidelném střídání ročních období a sepjetí člověka s přírodou. Předem naplánované činnosti se budou podle prožitků a zájmu dětí v tvořivých rukách studánkových učitelek postupně dotvářet, doplňovat či měnit. Tímto způsobem nabídneme dětem během dvouletého trvání ŠVP ucelenou, pestrou nabídku všech dílčích i rámcových vzdělávacích cílů z Rámcově vzdělávacího programu. Dále již bude záležet na dětech , kolik z nabídnutého si odnesou do života.

Informace pro rodiče :

NOVÉ : čtvrtek 15.dubna

Všichni jsme NEGATIVÍ !!

pondělí 12.4. 9.10 hod

Máme vytestovány všechny děti s negativním výsledkem. Děkujeme všem rodičům za úžasnou vzájemnou spolupráci. Vše klaplo, nikdo nečekal , nemáme důvod cokoliv měnit. Tak zase ve čtvrtek. Hezký den vám všem !

neděle 11.4.2021

Vážení rodiče, první den  bude velmi náročný pro všechny zúčastněné - děti, vás  i nás. Obrňte se, prosím, trpělivostí. Pokud se sejde ráno najednou více dětí, budete muset čekat - možná i před MŠ. V současné době máme 4 odběrová místa - za hodinu může být vytestováno max 12 dětí !!!  V pondělí bude přítomno 21 dětí !!!  Bude-li potřeba a až se všichni   "zaběhneme " , můžeme přidat další odběrové místo , případně hledat jiná řešení. Děkuji za pochopení.

sobota 10.4.2021

Vážení rodiče, v sekci Dokumenty ke stažení si můžete přečíst podrobné  informace k znovuotevření MŠ od 12.4.2021, které jsem předškolákům posílala včera na e-mailové adresy.

středa 7.4.2021

Vážení rodiče, v pondělí 12. 4. bude zahájen provoz pro předškoláky. Všem jsem posílala e-maily s bližšími informacemi, prosím o vaši zpětnou vazbu. Další upřesňující info bude v pátek odpoledne.

ZÁPIS do MŠ na šk. rok 2021 / 2020 - žádosti budou ke stažení od dubna na www.zapisdoms.brno.cz,případně v MŠ 14.4 od 16.00-16.30 ,  vlastní zápis 3.5. 9,00 - 12.00 a 13.00 - 17.00  a 4.5. od 13.00 - 17.00 hod. Vezměte si s sebou : občanský průkaz,  rodný list dítěte, vyplněnou žádost s potvrzeným  očkováním.

/ vloženo 11.3.2021/

STŘEDA  3.3. 12.00 hod

Rodiče, za měsíc březen nemusíte platit školné za své děti. Pokud máte nastavený trvalý příkaz, tak ho neměňte, přeplatek vám vrátím na konci školního roku spolu se s přeplatky za stravné.

SOBOTA 15.45

Od 1.3.2021 je MŠ uzavřena. Pokyny k ošetřovnému pro rodiče najdete na :

Podle nových pravidel školy již nevyplňují žádná potvrzení.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3