Zaměření MŠ

Každodenním působením na děti se významně prolíná oblast sociální - citová, etická, environmentální, oblast zdravého životního stylu, bezpečnosti a prevence, čtenářská gramotnost, příprava na 1. třídu - a to vše v kombinaci s estetickými činnost

Mezi naše ekologické aktivity patří :

- snažíme se, aby děti lépe porozuměly přírodě a životnímu prostředí
- adopce malého klokánka
- výukové programy v Jezírku, Bystroušce, ZOO
- péče o květiny
- krásné vycházky v okolí MŠ - řeka, přehrada, ZOO, Čtyřlístek
- účast dětí na separaci odpadů – sběr  papíru, textilu , víček od PET lahví

Oblast zdravého životního stylu, bezpečnosti  a prevence

- preventivní  programy - divadla s preventivní tématikou o zdraví

- preventivní programy policie - Koblížek, Kamarád

- ochutnávky zdravých jídel

Estetické aktivity

- využíváme s dětmi netradiční výtvarné techniky -

malba na sklo, textil, porcelán, práce se sádrou, slupovací barvy, ubrousková technika,...

Výtvarné práce dětí presentujeme s úspěchem na veřejnosti

Celý den znějí Studánkou písničky, protože tam, kde se zpívá, je vždy dobrá nálada.

Zpěvem obohacujeme city dětí a vytváříme základy pro vnímání všeho krásného kolem nás.

- výukové hudební pořady

- tradiční úspěšný projekt MŠ Andělské zpívání

Příprava na školu

- sovička Rozárka - symbol všeho moudrého a chytrého - připravuje dětem program pro individuální pokroky každého dítěte směřující k bezproblémového přechodu do 1. třídy. Zaměřujeme se na rozvíjení zrakového a sluchového vnímání, řeči, myšlení, prostorovou orientaci, grafomotoriku - zkrátka vše, co budou děti potřebpovat ve své nové životní roli - roli školáka.

K obohacení našich aktivit využíváme  divadelní představení a výukové programy v

v mateřské škole.

Pro rodiče a veřejnost zajišťujeme besedy s odborníky, vystoupení dětí, tvořivá odpoledne a výstavky dětských prací.

Informace pro rodiče :

NOVÉ : středa 5.5. 2021

Dobrá zpráva , na kterou jistě všichni netrpělivě čekáte   !

V pondělí 10. května se opět potkáme se všemi dětmi   -  bez testování a roušek !!!

.  Omezený je pouze vstup třetích osob - rodičů do MŠ - předškoláci budou nadále chodit do MŠ sami, rodiče jenom zazvoní do třídy, a oznámí učitelce, že posílají své dítě. Ostatní rodiče mohou vstupovat  do MŠ na nezbytnou dobu.

Nahlaste, prosím - SMS či e-mailem do ŠK přítomnost vašich dětí, z důvodu objednání potravin

Těšíme se !!!

pátek 30.4.

Vážení rodiče, vypadá to, že od 10.5. by mohla být opět otevřená MŠ pro všechny děti. Až budu vědět víc, dám vám vědět.

Prozatím Vás s dětmi zveme na Čarodějnickou stezku , která je pro děti připravena . Začátek i konec je u hlavního vchodu MŠ, pokyny jsme odeslali všem rodičům e-mailem. Stezka je  přístupná ode dneška, a  pokud nám ji někdo nezničí, bude vám k dispozici  po celý víkend !

středa 28.4.

Vážení rodiče, v DOKUMENTECH KE STAŽENÍ najdete  bližší informace k zápisům do MŠ.

pondělí  26.4        všichni jsme NEGATIVNÍ

čtvrtek 15.dubna

Všichni jsme NEGATIVÍ !!

pondělí 12.4. 9.10 hod

Máme vytestovány všechny děti s negativním výsledkem. Děkujeme všem rodičům za úžasnou vzájemnou spolupráci. Vše klaplo, nikdo nečekal , nemáme důvod cokoliv měnit. Tak zase ve čtvrtek. Hezký den vám všem !

neděle 11.4.2021

Vážení rodiče, první den  bude velmi náročný pro všechny zúčastněné - děti, vás  i nás. Obrňte se, prosím, trpělivostí. Pokud se sejde ráno najednou více dětí, budete muset čekat - možná i před MŠ. V současné době máme 4 odběrová místa - za hodinu může být vytestováno max 12 dětí !!!  V pondělí bude přítomno 21 dětí !!!  Bude-li potřeba a až se všichni   "zaběhneme " , můžeme přidat další odběrové místo , případně hledat jiná řešení. Děkuji za pochopení.

sobota 10.4.2021

Vážení rodiče, v sekci Dokumenty ke stažení si můžete přečíst podrobné  informace k znovuotevření MŠ od 12.4.2021, které jsem předškolákům posílala včera na e-mailové adresy.

středa 7.4.2021

Vážení rodiče, v pondělí 12. 4. bude zahájen provoz pro předškoláky. Všem jsem posílala e-maily s bližšími informacemi, prosím o vaši zpětnou vazbu. Další upřesňující info bude v pátek odpoledne.

ZÁPIS do MŠ na šk. rok 2021 / 2020 - žádosti budou ke stažení od dubna na www.zapisdoms.brno.cz,případně v MŠ 14.4 od 16.00-16.30 ,  vlastní zápis 3.5. 9,00 - 12.00 a 13.00 - 17.00  a 4.5. od 13.00 - 17.00 hod. Vezměte si s sebou : občanský průkaz,  rodný list dítěte, vyplněnou žádost s potvrzeným  očkováním.

/ vloženo 11.3.2021/

STŘEDA  3.3. 12.00 hod

Rodiče, za měsíc březen nemusíte platit školné za své děti. Pokud máte nastavený trvalý příkaz, tak ho neměňte, přeplatek vám vrátím na konci školního roku spolu se s přeplatky za stravné.

SOBOTA 15.45

Od 1.3.2021 je MŠ uzavřena. Pokyny k ošetřovnému pro rodiče najdete na :

Podle nových pravidel školy již nevyplňují žádná potvrzení.

ČÚ : 27 - 932 408 0247 / 0100

datová schránka : a49ws3